• Love Hard

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Godmothered

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Widow

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Ray Romano: Right Here, Around the Corner

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

  • High Life

  • Ben Is Back

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • The Nun

  • Boy Erased

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★