Sort by

sorendunn has logged 36 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
27
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Like Water for Chocolate

Like Water for Chocolate

1992
×
★½
Edit this entry  
13
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Pirates of Penzance

The Pirates of Penzance

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry