Sort by

SorryBabyy has logged 259 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Josephine

My Josephine

2003
×
★★½
Edit this entry  
30
Goodbye Forever Party

Goodbye Forever Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Huh?

Huh?

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Allied

Allied

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
It's Not a Cowboy Movie

It's Not a Cowboy Movie

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pretty Village, Pretty Flame

Pretty Village, Pretty Flame

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Where Is the Friend's House?

Where Is the Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Blind Date with Life

My Blind Date with Life

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Nora

Nora

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tape

Tape

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Premeditated Murder

Premeditated Murder

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
National Class Category Up to 785ccm

National Class Category Up to 785ccm

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
The Last Family

The Last Family

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Transition

Transition

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bothersome Man

The Bothersome Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thief

The Thief

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
National Theatre Live: Prima Facie

National Theatre Live: Prima Facie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Softcore

Softcore

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★★
Edit this entry  
06
Caprice

Caprice

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gummo

Gummo

1997
×
Read the review Edit this entry  
01
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry