Ricki has logged 93 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kumaré

Kumaré

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry