Ricki has logged 18 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rent

Rent

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry