• The Woman in the Window

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • The Little Things

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Ripper

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★★

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Wrinkles the Clown

    ½

  • Synchronic

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • The Black Godfather

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Human Nature

    ★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★