Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Odds

The Odds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Meander

Meander

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Belly

Belly

1998
×
Read the review Edit this entry  
07
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mission

The Mission

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gangster No. 1

Gangster No. 1

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Night Stalker

The Night Stalker

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry