RSS feed for Sophie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lourdes

Lourdes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hormigas

Hormigas

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
So Pretty

So Pretty

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
High Life

High Life

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★
Edit this entry  
24
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Dog Called Money

A Dog Called Money

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Vampires of Poverty

The Vampires of Poverty

1977
×
★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Midway

Midway

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shakti

Shakti

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Veslemøy's Song

Veslemøy's Song

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★
Edit this entry  
19
Judy

Judy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Queen Mimi

Queen Mimi

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★★★½
Edit this entry