SotallyTober has logged 27 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clue

Clue

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★
Read the review Edit this entry