SotallyTober has logged 168 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Swing of Things

The Swing of Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Accepted

Accepted

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marshall

Marshall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry