• Prey

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Zola

    ★★½