⭐Ivan has logged 11 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Edit this entry  
23
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Django

Django

1966
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★½
Edit this entry  
10
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghajini

Ghajini

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry