• Alex's War

    ★★★★

  • Nope

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

  • Firestarter

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Wandering

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Karen

    ★½

  • Malignant

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Masquerade

  • Ride the Eagle

    ★½

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • France

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Seance

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Donny's Bar Mitzvah

    ★★★

  • Kid Candidate

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Introduction

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • Faya Dayi

    ★★★★½

  • Superior

    ★★★★

  • El Planeta

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★

  • Knocking

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½