• Kid Candidate

    ★★★

  • The Train

    ★★★★

  • Poltergeist

    ★★★½

  • Valerie and Her Week of Wonders

    ★★★★½

  • Tenderness of the Wolves

    ★★★★

  • Possession

    ★★★★★

  • Cyrus

    ★★½

  • Rider on the Rain

    ★★★★

  • The Incredible Shrinking Man

    ★★★★

  • The Window

    ★★★½

  • The Story of a Three-Day Pass

    ★★★½

  • Catherine of Russia

    ★★★

  • Home Movies

    ★★★

  • Model

    ★★★★½

  • Redacted

    ★★★

  • Hitcher in the Dark

    ★★★

  • Cahill U.S. Marshal

    ★★

  • The Cobweb

    ★★★★