Sort by

soulers has logged 251 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fierrot le pou

Fierrot le pou

1990
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Joker: Folie à Deux

Joker: Folie à Deux

×
Read the review Edit this entry  
28
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fauve

Fauve

2018
×
Edit this entry  
20
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
West Side Avenue

West Side Avenue

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
03
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry