Sort by

soulers has logged 23 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Edit this entry  
07
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Edit this entry