RSS feed for Robert
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Import/Export

Import/Export

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Jim Gaffigan: Quality Time

Jim Gaffigan: Quality Time

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
What the Health

What the Health

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★
Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Edit this entry  
30
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★
Edit this entry  
30
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
Read the review Edit this entry  
24
The Wing or the Thigh

The Wing or the Thigh

1976
×
★★★½
Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Edit this entry  
30
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Felon

Felon

2008
×
★★½
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Undone

Undone

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Edit this entry