RSS feed for Robert

Robert has logged 71 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Predator

The Predator

2018
×
½
Edit this entry  
12
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★½
Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Edit this entry  
20
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Edit this entry  
07
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Radius

Radius

2017
×
★★
Edit this entry  
20
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
It Stains the Sands Red

It Stains the Sands Red

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry