RSS feed for Robert

Robert has logged 46 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★
Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Radius

Radius

2017
×
★★
Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Stronger

Stronger

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★
Edit this entry  
13
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Rakka

Rakka

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Allied

Allied

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Spectral

Spectral

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★
Edit this entry  
28
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★
Edit this entry  
11
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Spy

Spy

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Them

Them

2006
×
★★
Edit this entry  
13
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★
Edit this entry  
08
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Edit this entry  
08
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Edit this entry  
23
The Double

The Double

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Read the review Edit this entry