RSS feed for Robert

Robert has logged 80 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wing or the Thigh

The Wing or the Thigh

1976
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Undone

Undone

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Macho Man

Macho Man

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
David Cross: Making America Great Again

David Cross: Making America Great Again

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Helvetica

Helvetica

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Do Not Resist

Do Not Resist

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry