RSS feed for Robert

Robert has logged 79 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Jim Gaffigan: Quality Time

Jim Gaffigan: Quality Time

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paradise: Hope

Paradise: Hope

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Chris D'Elia: Incorrigible

Chris D'Elia: Incorrigible

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Logan

Logan

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pusher III: I'm the Angel of Death

Pusher III: I'm the Angel of Death

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★
Edit this entry