• Men

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Cat Burglar

  • Dog

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • Wolf Like Me

    ★★★½

  • Gold

    ★★★

  • LCD Soundsystem Holiday Special

  • Station Eleven

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • VOIR

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★½

  • A Man Named Scott

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Good Timing with Jo Firestone

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Manor

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Wolf

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★