RSS feed for Joey

Joey has watched 1,885 films released in the 2010s.

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Grand Isle

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Primal

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Kill Chain

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Primal

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★★★

  • Butt Boy

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Blood Machines

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • The Other Lamb

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Jallikattu

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★

  • K-12

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Running with the Devil

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • The Kitchen

    ★★

  • A Score to Settle

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Return to Earth

    ★★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★★