Sort by

Joey has logged 468 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Wish

Death Wish

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
After Everything

After Everything

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possum

Possum

2018
×
★★
Edit this entry  
26
That's Not Me

That's Not Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love After Love

Love After Love

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Runner

The Runner

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Endless Love

Endless Love

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry