Sort by

Joey has logged 50 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Kin

Kin

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stop-Loss

Stop-Loss

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Face

The Last Face

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
Summer School

Summer School

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Orange County

Orange County

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Never Too Young to Die

Never Too Young to Die

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spy

Spy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am Paul Walker

I Am Paul Walker

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Brazil

Brazil

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Yes, Giorgio

Yes, Giorgio

1982
×
Read the review Edit this entry  
16
Blues Brothers 2000

Blues Brothers 2000

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Striptease

Striptease

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Future

The Future

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Liza, the Fox-Fairy

Liza, the Fox-Fairy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rad

Rad

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Places

Dark Places

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry