Sort by

Joey has logged 434 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Jailhouse Rock

Jailhouse Rock

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Loving You

Loving You

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High Strung

High Strung

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Into the Blue

Into the Blue

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Be Alone

How to Be Alone

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
K-12

K-12

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry