Sort by

Joey has logged 429 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
#FreeRayshawn

#FreeRayshawn

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Noel

Noel

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Survive

Survive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Dogwood-Azalea (Missouri)

Dogwood-Azalea (Missouri)

×
Edit this entry  
13
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Red Rum (Colorado)

Red Rum (Colorado)

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
13 Steps to Hell (Washington)

13 Steps to Hell (Washington)

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Almost There (Iowa)

Almost There (Iowa)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Destino (Florida)

Destino (Florida)

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Grey Cloud Island (Minnesota)

Grey Cloud Island (Minnesota)

×
★★½
Edit this entry  
08
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scared Stiff (Oregon)

Scared Stiff (Oregon)

×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ball of Twine (Kansas)

Ball of Twine (Kansas)

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nate: A One Man Show

Nate: A One Man Show

2020
×
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Stranger

The Stranger

2020
×
★★
Edit this entry  
29
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dummy

Dummy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man in the Woods

The Man in the Woods

2020
×
★★★
Edit this entry