Sort by

Vanina has logged 158 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Absent

Absent

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
London Road

London Road

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Artist

The Artist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grandma

Grandma

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Molly Maxwell

Molly Maxwell

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Deadly Adoption

A Deadly Adoption

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life

Life

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jackie & Ryan

Jackie & Ryan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inside Job

Inside Job

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Royal Night Out

A Royal Night Out

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Man Up

Man Up

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bill

Bill

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Girl at My Door

A Girl at My Door

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Strawberry Fields

Strawberry Fields

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
There Goes My Baby

There Goes My Baby

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Private School

Private School

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trotsky

The Trotsky

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
SpaceCamp

SpaceCamp

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Filthy Love

Dirty Filthy Love

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sisterhood of Night

The Sisterhood of Night

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fort Tilden

Fort Tilden

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
10,000 Km

10,000 Km

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Name of...

In the Name of...

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Novel Romance

A Novel Romance

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Copenhagen

Copenhagen

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Petals on the Wind

Petals on the Wind

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Life In Squares

Life In Squares

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

2014
×
★★
Read the review Edit this entry