• House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • The Twins

    ★★½

  • The Duel

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Godzilla: The Planet Eater

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Next Gen

    ★★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The 2000s

    ★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½