Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry