Sort by

Charlie has logged 77 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hancock

Hancock

2008
×
★★½
Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Pilgrim's Progress

The Pilgrim's Progress

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Hancock

Hancock

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Action Point

Action Point

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
Read prior review Edit this entry  
13
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★½
Read prior review Edit this entry  
13
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry