• jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Man Named Scott

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Stillwater

    ½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

  • Save Ralph

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Dreams I Recall

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Finding Jesus

    ½

  • Monster Hunter

    ½

  • Superintelligence

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • Soul

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Another Round

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Swarm

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Showbiz Kids

    ½

  • Hamilton

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Dangerous Lies

    ½

  • Extraction

    ★★

  • France Against the Robots

  • Money Heist: The Phenomenon

  • The Occupant

    ★★½

  • Resistance

  • Spenser Confidential

    ½

  • The Weeknd: After Hours

  • Days

    ★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Tesla

    ½

  • Palm Springs

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cuties

    ½

  • A Fall from Grace

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★★