RSS feed for Paul

Paul has logged 283 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Always

Always

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mute

Mute

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Madness in the Method

Madness in the Method

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
1941

1941

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Something Evil

Something Evil

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amblin'

Amblin'

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Crooked Somebody

A Crooked Somebody

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Aliens Are Coming

The Aliens Are Coming

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Buried Child

Buried Child

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry