• The Loud House Movie

    ★½

  • Look at Me

    ★½

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • The Innocent

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Feast

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • You Will Never Be Back

    ★★★

  • Lucinda Urrusti: Painter

    ½

  • The Day of the Lord

    ★★★

  • While You're Asleep (My Weird Dreams Happen) – 4

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Coven

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Vile

    ★★½

  • Come True

    ★★★★

  • Urubú

    ★★

  • Too Late

  • Faust

  • Video Vega

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Offering to the Storm

  • Get the Hell Out

    ★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Josep

    ★★★★

  • Be Careful What You Wish For

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Landgraves

  • There's a Gorilla in the Closet

  • Fried Barry

    ★★½

  • Precarious

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Rendez-vous

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • His House

    ★★

  • Dracula

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cabrito

    ★★

  • La Mami

    ★★

  • Lava

    ★★½

  • As mortes

    ★½

  • Zombies in the Sugar Cane Field. The Documentary

    ★½

  • Los Rodríguez y el más allá

    ★★★

  • The Berlin Bride

    ★★★½

  • Bad Weed

    ★★★★

  • Phaenicia

    ★★★★★

  • The Legacy of the Bones

    ★★½

  • Primal

    ★★★★

  • Chicken Of The Dead

    ★★

  • Diablo Rojo PTY

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Fulci for Fake

    ★½

  • Haunt

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Wandering Earth

    ★★

  • Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Devil Told Me What To Do

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★