Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Aquarium of the Dead

Aquarium of the Dead

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Nunca digas Cuba... jamás

Nunca digas Cuba... jamás

×
½
Read the review Edit this entry  
10
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Las adorables mujercitas

Las adorables mujercitas

1974
×
Read the review Edit this entry  
09
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Armageddon

Armageddon

1998
×
Read the review Edit this entry  
09
Pancho el Sancho

Pancho el Sancho

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man and the Monster

The Man and the Monster

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vuelve el Texano

Vuelve el Texano

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Santo and Blue Demon vs. Dr. Frankenstein

Santo and Blue Demon vs. Dr. Frankenstein

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Piernas de Oro

Piernas de Oro

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster

Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
El ánima de Sayula

El ánima de Sayula

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Castle of the Monsters

Castle of the Monsters

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
El sinvergüenza

El sinvergüenza

1971
×
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ok, It's Fine

Ok, It's Fine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
El rapto

El rapto

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Curse of Nostradamus

The Curse of Nostradamus

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Historia de un abrigo de mink

Historia de un abrigo de mink

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Como dos gotas de agua

Como dos gotas de agua

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
La estrella vacía

La estrella vacía

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beneath

Beneath

2013
×
½
Edit this entry  
11
Lake Placid: The Final Chapter

Lake Placid: The Final Chapter

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
Edit this entry  
06
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Loud House Movie

The Loud House Movie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Flight World War II

Flight World War II

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
La pequeña enemiga

La pequeña enemiga

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
De color moreno

De color moreno

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Conquistador de la luna

Conquistador de la luna

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
El medallón del crimen

El medallón del crimen

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sky High

Sky High

2005
×
★★
Read the review Edit this entry