SoyYoynadie has logged 102 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Movie 43

Movie 43

2013
×
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Shooting Dogs

Shooting Dogs

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Connect

Connect

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Serial (Bad) Weddings

Serial (Bad) Weddings

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Edit this entry  
28
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★½
Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Johnny One Hundred Pesos

Johnny One Hundred Pesos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★★★
Edit this entry