• Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Mother/Android

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Red Notice

    ½

  • Love Hard

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★½

  • Black as Night

    ★★

  • Bingo Hell

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Britney vs. Spears

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Controlling Britney Spears

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • Nightbooks

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Encounter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Karen

  • Cinderella

    ★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Killer Cheer Mom

  • Queenpins

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★