SpaceCadetJuan has logged 217 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chris Claremont's X-Men

Chris Claremont's X-Men

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Exorcist: The Beginning

Exorcist: The Beginning

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dominion: Prequel to the Exorcist

Dominion: Prequel to the Exorcist

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Pact

The Pact

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lockout

Lockout

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Flight

Flight

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry