Sort by

SpaceCadetJuan has logged 470 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fresh Hare

Fresh Hare

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Squawkin' Hawk

The Squawkin' Hawk

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ducktators

The Ducktators

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Foney Fables

Foney Fables

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wacky Blackout

Wacky Blackout

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bugs Bunny Gets the Boid

Bugs Bunny Gets the Boid

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Double Chaser

Double Chaser

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gopher Goofy

Gopher Goofy

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune Drifter

Dune Drifter

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Hobby Horse-Laffs

Hobby Horse-Laffs

1942
×
Read the review Edit this entry  
26
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hold the Lion, Please

Hold the Lion, Please

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cosmoball

Cosmoball

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nutty News

Nutty News

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lights Fantastic

Lights Fantastic

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Draft Horse

The Draft Horse

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wacky Wabbit

The Wacky Wabbit

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Daffy's Southern Exposure

Daffy's Southern Exposure

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dog Tired

Dog Tired

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Horton Hatches the Egg

Horton Hatches the Egg

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saps in Chaps

Saps in Chaps

1942
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Wabbit Who Came to Supper

The Wabbit Who Came to Supper

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Archive

Archive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Cruise

Crazy Cruise

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Conrad the Sailor

Conrad the Sailor

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Porky's Cafe

Porky's Cafe

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Who's Who in the Zoo

Who's Who in the Zoo

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aloha Hooey

Aloha Hooey

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bird Came C.O.D.

The Bird Came C.O.D.

1942
×
★½
Read the review Edit this entry