Sort by

SpaceCadetJuan has logged 24 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry