• The Cellar

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Death of Me

    ★★★½

  • Come True

  • Slaxx

    ★★★

  • Death Drop Gorgeous

    ★★★

  • Becky

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ½

  • Murder Death Koreatown

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Eli

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Z

    ½

  • The Beach House

    ★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★

  • Ad Astra

    ★★

  • The Wretched

    ½

  • Vivarium

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Treehouse

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • New Year, New You

    ★★★

  • Pooka!

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ½

  • Antrum

    ★★★★

  • Seven in Heaven

    ★★

  • Malevolent

    ½

  • Venom

    ★★★★½

  • Hell Fest

  • You Might Be the Killer

    ★★½

  • Apostle

    ★★

  • The Perfection

    ★½

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ½

  • In Fabric

    ★½

  • Slice

    ★★

  • The Predator

    ½

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Butterfly Kisses

    ★★★½

  • Mara

    ½

  • Slender Man

    ½

  • The Witch in the Window

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Why Hide?

    ½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★½

  • Ghostland

    ½

  • The Field Guide to Evil

    ½