• Pig

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Nobody

  • The Scary of Sixty-First

    ★★½

  • Censor

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Sunday Girl

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Help Me I'm Dying

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Skinny Legend

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Rabid

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • The Banana Splits Movie

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★