J has logged 17 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Letty Lynton

Letty Lynton

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Up for Love

Up for Love

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Una

Una

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Planet Earth II

Planet Earth II

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Judgement in Stone

A Judgement in Stone

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Caged

Caged

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessed

Possessed

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Heartland

Heartland

2016
×
★★
Read the review Edit this entry