• Friends: The Reunion

    ★½

  • Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Inheritance

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Sons of Denmark

    ★★★★½

  • Brexit: The Uncivil War

  • New Year, New You

    ★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • The Grinch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Maggie

    ★★½

  • Apostle

    ★★★★½

  • Ether

    ★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Greta

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • School's Out

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Possum

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Amityville: Mt Misery Road

  • The Devil's Doorway

    ★★★½

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • To the Ends of the World

    ★★★½

  • Fainting Spells

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Birds in the Earth