DT has logged 207 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Undone

Undone

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Open Season

Open Season

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Invincible

Invincible

2006
×
★★
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry