• The Flash

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Crush

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Love and Leashes

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Kate

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • BLACKPINK: The Movie

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Red Rocket

    ★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • No Sudden Move

  • Luca

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • North Hollywood

    ★★½

  • Charli XCX: Alone Together

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

  • Passing

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Wrong Turn

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Happiest Season

  • The Craft: Legacy

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky