kam has logged 30 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
30
November

November

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fyre

Fyre

2019
×
Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read the review Edit this entry  
19
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Singles

Singles

1992
×
Read the review Edit this entry  
08
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry