Sort by

kam has logged 217 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Women

The Women

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★½
Edit this entry  
29
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
Edit this entry  
20
The Package

The Package

2018
×
Edit this entry  
20
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Edit this entry  
07
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
Edit this entry  
06
The Binge

The Binge

2020
×
★★
Edit this entry  
03
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★
Edit this entry  
18
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★½
Edit this entry  
18
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Edit this entry  
13
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
★★★★★
Edit this entry