Sort by
  • Scream VI

    ★★★½

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

  • The Murmuring

    ★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★

  • The Outside

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Prey

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Watcher

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Midnight Mass

  • Silent Night

  • The Bones

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★

  • The Demons of Dorothy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Judas and the Black Messiah

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★½

  • Freaky

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • A Quiet Place Part II

  • If Anything Happens I Love You

  • Face Your Fears

  • His House

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Spree

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Dracula

    ★★½

  • Ghost Stories

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • Rattlesnake

  • Earthquake Bird

  • Alice Júnior

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

  • In the Tall Grass

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

  • Steven Universe: The Movie

  • Joker

  • Sextuplets

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½