Sort by

triad has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
Silent Night

Silent Night

2021
×
Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Bio Zombie

Bio Zombie

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Edit this entry  
15
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
Edit this entry  
02
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
Possum

Possum

2018
×
Edit this entry  
01
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
Edit this entry  
29
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
Edit this entry  
24
House of Usher

House of Usher

1960
×
Edit this entry  
19
Bio Zombie

Bio Zombie

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
04
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
November

November

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dogra Magra

Dogra Magra

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Goya's Ghosts

Goya's Ghosts

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Comedy of Terrors

The Comedy of Terrors

1963
×
★★½
Edit this entry  
07
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
An Evening of Edgar Allan Poe

An Evening of Edgar Allan Poe

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
23
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Face Your Fears

Face Your Fears

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Edit this entry